تماس با های تورینگ های تورینگ

راهنمای سفر به تایلند

تایلند قلب گردشگری اسیای جنوب شرقی محسوب می شود. بیشتر مردم با پرواز به شهر بنکک می ایند و سفر خود به قلب اسیای جنوب شرقی را اغاز می کنند. این کشور با دارا بودن سواحل مشهور ، جنگل های سرسبز ، کلاس های جهانی غواصی ، غذاهای بی نظیر و قیمت های مناسب و ارزان از سرتاسر جهان گردشگرانی را به خود جذب می کند

راهنمای سفر به تایلندراهنمای سفر به تایلندراهنمای سفر به تایلندراهنمای سفر به تایلندراهنمای سفر به تایلندراهنمای سفر به تایلندراهنمای سفر به تایلند

راهنمای سفر به تایلند

تایلند قلب گردشگری آسیای جنوب شرقی محسوب می شود. بیشتر مردم با پرواز به شهر بنکک می ایند و سفر خود به قلب اسیای جنوب شرقی را اغاز می کنند. این کشور با دارا بودن سواحل مشهور ، جنگل های سرسبز ، کلاس های جهانی غواصی ، غذاهای بی نظیر و قیمت های مناسب و ارزان از سرتاسر جهان گردشگرانی را به خود جذب می کند. این جا اولین کشور مورد علاقه من است. در این جا از مهمان سراهای ارزان گرفته تا هتل های گران و لوکس پنج ستاره برای مسافران در نظر گرفته شده تا با هر بودجه ای که دارند در این کشور اقامت داشته باشند. سفر در این کشور به واسطه داشتن حملو نقل خوب اسان و اسوده خواهد بود.این کشور در سرتاسر جهان معروف است و زمانی که نام تایلند به گوش شما برسد شما را به یاد سواحل و جنگل های زیبا و غذاهای خوشمزه می اندازد.

برای سفر به تایلند با آژانس های مسافرتی معتبر این تور در های تورینگ تماس بگیرید.

راهنماهای مقصد برای تایلند :

بنکک /کو فیفی /چیانگ مای/کو فانگان /کو لیپه/فوکت

قیمت های معمول :

محل سکونت:

تایلند کشور ارزانی است با این توضیح که بخش شمالی ان از بنکک و جزایر جنوبی ارزان تر است.در ان جا شما می توانید مهمانسراهایی پیدا کنید که اگر در شهر باشند شبی 300 بات –هربات حدودا 90 تومان است –و اگر در حاشیه شهر باششد شبی 200بات از شما بگیرند.البته در شهر های بزرگ مثل چیانگ مای و بانکوک این قیمت ها از 400 بات شروع می شود.اگر بخواهید در جزایر اتاقی با تهویه مطبوع داشته باشید انتظار قیمتی بالای 600 بات برای یک شب داشته باشید.خانه ای یک طبقه هم چنین قیمتی دارند. اما در هتل هاقیمت ها از 1350 بات به بالا برای یک شب هستند.اقامتگاه های بزرگ در جزایر قیمتی از 1700 بات به بالا دارند.خوابگاه هایی که در تایلند هم ب یشمارند برای یک شب اقامت 100-150 بات از شما می گیرند.

غذا :

غذا در تایلند واقعا ارزان است . غذاهای خیابانی را با 20 بات می تواند بخرید ولی اگر بخواهید کاملا سیر شوید باید بین 35-50 بات برای یک وعده هزینه کنید.بیشتر غذاهای غربی مثل همبرگر و پیتزا و پاستا و ..چیزی بین 170-340 بات قیمت دارند با این توضیح که اگر بخواهید ان ها ارا از مغازه ها تهیته کنید قیمت بالاتری خواهند داشت.از ان جایی که قیمت غذا ها مناسب هستند نیاز ندارید که به سوچر مارکت ها وارد شوید مگر این که بخواهید سالاد یا میوه بخرید. بهتر است با مطالعه راهنمای غذاهای هر شهر ، غذاهای اختصاصی ان ها را یاد بگیرید.

حمل ونقل :

مثل خیلی چیز های دیگر ، حمل و نقل هم در تایلند ارزان است.اتوبوس های محلی با 8 بات شما را سوار خواهند کرد. مترو و قطار هوایی در بانکوک 15-50 بات در هر سفر هزینه دارد.قیمت تاکسی های متری 60-100 بات است. دوچرخه موتوری ها هم در سرتاسر کشور اماده مسافر بری هستند و هزینه استفاده از ان ها 35 بات است .سرویس قطار در اطراف کشور به قیمت 50 بات برایتان اب می خورد.قطارهای شبانه درجه دو و بدون تهویه هوا از 575 بات شروع می شود.استفاده از قایق برای رفت و امد به جزایر چیزی بین 250-475 بات می شود. 

فعالیت ها:

تور گردشگری بسته به ان که چه نوع کارهایی برایتان لنجام دهد 500 -1200 بات هزینه خواهد داشت.راه پیمایی در جنگل 1000-1685 بات برای یک روز است.به خاطر داشته باشید که اگر با گروه باشید بیشتر و بهتر می توانید چانه بزنید.بیشتر پارک های ملی و موزه ها بین 50-100 بات هستند. شرکت در کلاس های غواصی و گرفتن گواهینامه ان – که در تایلند بسیار رایج است- 10000 بات تمام خواهد شد.

توصیه هایی برای هزینه های کم تر

مثل بومی ها باشید :راحت ترین راه برای پرداخت هزینه های کمتر این است که مثل مردم همان منطقه عمل کنیم :از اتوبوس های عمومی استفاده کنید یا از غذاهای خیابانی بخورید. متوسط مردم در بانکوک تایلند مخارج یک ماهشان 7750 بات می شود و طبیعتا در شهر های کوچک تر و حاشیه ای این مقدار کم تر خواهد بود.اگر در مهمانسراهای ارزان اقامت کنید و غذاهای خیابانی بخورید روزانه می تولنید 335 بات صرفه جویی کنید.

از غذاهای خیابانی بخورید:

وقتی می گوییم غذاهای خیابانی ترس به خود راه ندهید .این غذا ها مطمئن هستند و گاهی از غذاهای رستوران ها هم مطمئن ترند.اگر این گونه نبود مردم تایلندی این طور برای خرید ان صف نمی گرفتند.شما می توانید بهترین غذاهای تایلندی را در خیابان امتحان کنید . 

از ساعت های شاد استفاده کنید :

در تایلند ساعت های شاد زیادی هست که در ان می توانید نوشیدنی ها را با نصف قیمت بخرید و گاهی در ازای خرید یک کالا دوتا دریافت کنید. 

بهترین کارهایی که می توانید در تایلند انجام دهید و بهترین جاهایی که می توانید دیدن کنید ک
در بانکوک به گشت و گذار بپردازید : بانکوک که قلب تایلند است را باید حتما دیدن کنید.دیدن از معابد و کاخ ها ، بازارها و مغازه ها را از دست ندهید و از وشب های تایلند که از بهترین شب های جهان است غافل نشوید. غذاهای خوشمزه این شهر را هم حتما امتحان کنید.
در اطراف چیانگ مای به کاوش بپردازید :چیانگ مای شهری قدیمی است که با جنگل ها محصور شده و محل مناسبی برای جنگل پیمایی است. پارک فیل ها از دیگر جاذبه های چیانگ مای است.بازار های شبانه چیانگ مای محلی برای عرضه بهترین صنایع دستی در کشور است.
در پارک ملی کوه یای پیاده روی کنید: این پارک در جنوب کشور واقع شده و یکی از بهترین پارک ها در سطح جهان و البته در تایلند محسوب می شود.در این پارک غارها و جنگل و رودخانه و دریاچه های زیبایی وجود دارد.اگر فرصت کافی در سفر دارید حتما به این پارک بروید.
از پایتخت های باستانی تایلند دیدن کنید:بین چیانگ مای و بانکوک سه پایتخت باستانی تایلند یعنی سوخوتای و لوپ بری و ایوتایا قرار گرفته اند. در مسیر بین بانکوک به چیانگ مای این شهر ها واقع شده اند لذا می توانید ان ها را در برنامه سفر خود قرار دهید.با دیدن از این شهرها چیز های زیادی درباره تایلند خواهید اموخت و با زندگی روستایی هم اشنا می شوید. من شخصا در بین این سه شهر ایوتایا را بیشتر دوست داشتم.
در جزایر گرمسیری استراحت کنید:در تایلند هزاران جزیره گرمسیری وجود دارد که برخی از ان ها توسعه زیادی یافته اند و در برخی دیگر امکانات کمتری یافت می شود.بهترین ساحل ها عبارتند از :کوسامت ، کوتاروتو ، کو لانتا ، کو چانگ ، کو تائو ،کوجام، و جزایر سیمیلیان.

در جشن ماه کامل شرکت کنید :

هیچ پارتی و جشنی به اندازه جشن ماه کامل در جهان مشهور نیست.20 هزار نفر در این جشن شرکت می کنند و تا طلوع صبح در ساحل "هات رین " و " کوه فانگان "به شادی و جشن می پردازند.قطعا این جا یکی از مکان های تجمع گردشگران است. 

به جنگل پیمایی بروید : در تایلند شمالی به واسطه فراوانی جنگل ها فرصت های زیادی برای جنگل پیمایی دارید. حتما به یک تور یک روزه جنگل پیمایی بروید و سعی کنید از مسیر های طولانی تر استفاده کنید. بهترین این مکان ها برای جنگل پیمایی در چیانگ مای و چیانگ رای واقع شده اند.
در جزایر سیمیلیان به غواصی بروید : غواصی در این محل یکی از رایج ترین فعالیت ها محسوب می شود پرا که اب های این منطقه به حد زیادی شفاف هستند . ارزان ترین محل برای یادگیری غواصی در جزیره " کوه تائو " است ولی در جزیره سیمیلیان بهترین کلاس های اموزش غواصی را تجربه خواهید کرد.از فواید غواصی ذ=در این جزیره این است که با غواصی در این محل ، صخره سر فیل و خانه های مرجانی و تعداد بی شماری ماهی و لاکپشت و پرتو ماهی خواهید دید.

آشپزی یاد بگیرید:

غذاهای تایلندی واقعا خوشمزه اند و پختن ان ها نسبتا ساده است.در سرتا سر تایلند مکان هایی هست که به شما اموزش آشپزی می دهند اما بهترین ان ها در چیانگ مای و بانکوک هستند . 

با زندگی روستایی اشنا شوید :لگر ئاقعا می خواهید بدانید که تایلندی ها در خارج از شهر های بزرگ چگونه زندگی می کنند از " ایسان " دیدن کنید .ایسان نام بخشی در شمال شرقی تایلند است که کاملا روستایی بوده ومردمان دوست داشتنی و خوش مشربی دارد.این منطقه روستاهای مزرعه دار کوچکی دارد که گردشگران به ندرت به ان جا می روند. زندگی در این جا با گدشت زمان های طولانی تغییر چندانی نکرده است.این منطقه به عنوان منطقه ای " پشت ابی " درنظر گرفته می شود و به نظر من یکی از زیباترین و جالب ترین مکان ها در کشور تایلند است.
یک سفر یک روزه با قطار داشته باشید :یک سفر یک روزه از بانکوک به چیانگ مای نه تنها ارزان و مناسب است بلکه به شما این شانس و فرصت را خواهد داد که از حومه شهرها هم دیدن کنید –کاری که با قطار های شبانه

نمیتوان انجام داد –البته این کار یک روز شما را می گیرد بنابراین اگر فرصت کافی دارید حتما این کار را تجربه کنید.

در "سانگ کران " آب بازی کنید :

در زمانی بین 13 – 15 اوریل مردم تایلند سال جدیدشان را جشن می گیرند و در این جشن یک نبرد سه روزه در آب دارند.سانگ کران به این معناست که هر چیز کهنه را بشویی و یک اغاز تازه ای داشته باشی.این یک فستیوال عالی و تجربه ای فراموش نشدنی برایتان خواهد بود.در این سه روز جشن این امادگی را داشته باشید که ممکن است به هر جا که بروید خیس شوید. 

در پای به استراحت بپردازید :پای به عنوان یک مقصد گردشکری در سال های اخیر توسعه فراوانی داشته است اما هنوز برای فرار از ازدحام شهرهای بزرگ مکان مناسبی است و در تایلند شمالی ئاقع شده است.این منطقه با کوه های سرسبز و ابشارهای زیادی محصور شده است و زیبایی فوق العاده ای دارد.این جا شهر کوچکی است که ارامش زیادی برایتان به ارمغان می اورد. فراموش نکنید که به غار "تام لات " هم سری بزنید تا فرصت یک شنای بیاد ماندنی در آبشارها و چشمه های آب گرم داشته باشید.
از معبد خمر در ایسان دیدن کنید :معابد زیادی ذر این منطقه ساخته شده است و همه ان ها در امتداد جاده های باستانی ای واقع شده اند که "انگکور " را به دیگر روستا ها وصل میکنند.بزرگ ترین این معبد ها "فی مای " نام دارد که در انتهای ازاد راخه باستانی قرار گرفته است.

از بازارهای شناور خرید کنید :

در تایلند بازارهای زیادی وجود دارد.شاید بتوان گفت که جالب ترین ان ها همین بازار های شناور باشند که در بین کشور می توان ان ها را یافت.برخی از بهترین این بازارها عبارتند از : جمعه بازار شناورتالینگ چان در بانکوک و بازار "دامنئون سدوآک " در راتچابوری. دراین بازارها هر انچه که بخواهید یافته می شود و فراموش نکنید که دوربین تان را برای گرفتن عکس با خود ببرید. 


سفر به تایلند و توصیه های دیگر های تورینگ:

تایلند یکی از کشورهایی که به لحاظ گردشگری و جذب توریست رتبه برتری دارد.بنابراین زمانی که تصمیم گرفتید به این سرزمین سفر کنید بهتر است اطلاعاتی از این کشور داشته باشید تا سفر کامل تر و پربارتری را تجربه کنید. در این جا چند توصیه کاربردی برایتان می گذارم به این امید که سفر خوشی داشته باشید. 

عجله نداشته باشید
به طور معمول سفر به تایلند از بانکوک شروع می شود و ما به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از سفر به دومین شهر معروف تایلند، چیانگ مای ،چند روزی را پایتخت بمانید و از زیبایی های بی نظیر ان استفاده کنید.البته برای این که بهره لازم را از این دو شهر ببرید حداقل دو هفته زمان نیاز دارید.
کدام معبد تایلند ؟
تایلند کشوری معابد است و طبیعتا دیدن از همه ان ها علاوه بر این که زمان زیادی می طلبد شما را خسته هم می کند .بنابراین توصیه می کنیم که از دیدن از معابد مشهور تر مثل "معبد فو "و " معبد فرا کائو" در بانکوک و معبد "فرا سی سانفت " در ایاتای ا را در راس برنامه های خود قرار دهید.
غذاهای خیابانی تایلند
تایلند کشوری است که غذاهای خیابانی فراوانی دارد که با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می شوند- البته گاهی ممکن است از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و برایتان ایجاد مسمومیت کند –به همین منظور حتما قبلو و بعد از خوردن غذا دست هایتان را بشویید و مهمتر از همه در خیابان هایی غذا بخورید که شلوغ باشد چرا که فروش بیشتر به معنای غذای تازه تر است. به خاطر داشته باشید که از اب لوله کشی شهری ننوشید.
دفع دشمن کنید!!!
پشه ها تقریبا در همه جا یافت می شوند. برای رفع این مشکل که مورد اذیت این پشه ها واقع نشوید این است که از اسپر های مخصوص این کار استفاده کنید و به محض ورود به کشور تایلند این اسپری را به لباس خود بزنید. البته این کار را در فضای عمومی انجام دهید چرا که برای خشک شدن این اسپری روی لباس زمانی نیاز است.
پیش به سوی بازارهای تایلند
دیدن از بازار های رو باز یکی از کار هایی است که باید در راس برنامه ریزی اتان در سفر به تایلند قرار دهید. در این جا اجناسی با باقیمت مناسب و غالبا با کیفیت بالا خواهید یافت.به خاطر داشته باشید که در این بازراها اجناس و کالاهای جعلی فراوان است بنابراین هنگام خرید دقت فراوان داشته باشید.نکته دیگر این که از چانه زدن غافل نشوید .معمولا اولین قیمتی که به شما می دهند تا یک سوم قابل کاهش خواهد بود.یکی از بهترین این بازارها "جمعه بازارچاتوچاک " در بانکوک است.
یافتن محل اسکان مناسب
تایلند کشوری است که افراد به بودجه های متفاوت می توانند به ان سفر کنند. برای محل اسکان باید بگویم که از مهمان سراهای ارزان گرفته تا هتل های لوکس همه و همه در تایلند وجود دارد. نکته قابل توجه در این باره این است که در تایلند بحث تهویه هوا اهمیت زیادی دارد.مخصوصا اگر در ماه های مارس تا اکتبر به این کشور سفر می کنید بهتر است محلی را برای اسگان انتخاب کنید که از لحاظ تهویه هوا مناشب باشد تا اذیت نشوید.
فرار از کلاهبرداری
همیشه در همه جا افراد سودجویی هستند که در کمین مسافران می نشینند. تایلند هم به واسطه ازدحام جمعیت در بسیاری از اماکنش از این قاعده مستثنی نیست.بری ان که با این مشکلات مواجه نشوید به شما پیشنهاد می کنیم که : اولا به حرف هر غریبه ای که می خواهد شما را راهنمایی کند توجه نکنید .دوما برای یافتن ادرس ها و ..از مسولین هتل پرس و جو کنید مطمئن تر خواهد بود. سوما وسایل خود را در کیف های بسته و مطمئن در نزد خود نگه دارید. در پایان این که تا حد امکان از تاکسی استفاده نکنید.
احترام به فرهنگ تایلندی ها را فراموش نکنید
خوشرویی و حفظ خلق در میان مردم تایلند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است بنابراین اگر بخواهید صدایتان را بالا ببرید یا عصبانی برخورد کنید به جایی نخواهید رسید.در نزد مردم تایلند سر مقدس ترین عضو بدن تلقی می شود بنابراین در هیچ شرایطی سر ان ها را لمس نکنید و پایتان را مقابل کسی مخصوصا تصاویر و جسمه های بودا و شاهان دراز نکنید.همیشه لبخند بر لب داشته باشید چرا که در بین مردم این سرزمین این عادت رواج داشته و از ان استقبال می کنند .


تور تایلند را با کيليک بر روي آن دنبال نماييد.

-----------------------------------------------------------------

مطالب مرتبط با گردشگری در تایلند:

جاذبه های گردشگری تایلند

راهنمای گردشگری تایلند

جاذبه های تایلند

توصیه های, سفر به تایلند

10 مکان دیدنی تایلند

جاذبه توریستی تایلند

معرفی مکان های توریستی تایلند

15 مکانی که باید در تایلند ببینید

25 جاذبه گردشگری تایلند

8 شهر زیبای تایلند

جاذبه های توریستی تایلند

10 مکان توریستی در تایلند

مکان های زیبای گردشگری در تایلند


------------------------------------------------------------

مطالب مرتبط با تور تایلند:

تور پوکت

تور تایلند ویژه جشن آب

تور تایلند پاتایا ارزان

تور تایلند پوکت

تور تایلند پاتایا نوروزی

تور تایلند پاتايا ارزان

تور تایلند پوکت ارزان

تور اقساطی تایلند

برچسب ها :
سفر به تایلندسفر هوایی به تایلندتور تایلندجاذبه های سفر به تایلنددیدنی های تایلندمکانهای دیدنی تایلندمعرفی زیباییهای تایلند

سفری پیاده به تایلندجاذبه های تایلند

های تورینگ : بانگ گردشگری و تورهای داخلی و خارجی