تماس با های تورینگ های تورینگ

جاذبه توریستی تله کابین نمک آبرود

یکی از بخش های مهم توریستی نمک آبرود تله کابین نمک آبرود است. این تله کابین که در جنوب شرقی شهرک نمک آبرود واقع شده است. امکان صعود به بالای قله زیبای مدوبن را فراهم می‌کند

جاذبه توریستی تله کابین نمک آبرودجاذبه توریستی تله کابین نمک آبرودجاذبه توریستی تله کابین نمک آبرودجاذبه توریستی تله کابین نمک آبرودجاذبه توریستی تله کابین نمک آبرود

جاذبه توریستی تله کابین نمک آبرود

یکی از بخش های مهم توریستی نمک آبرود تله کابین نمک آبرود است. این تله کابین که در جنوب شرقی شهرک نمک آبرود واقع شده است. امکان صعود به بالای قله زیبای مدوبن را فراهم می‌کند. قله کوه مدوبن، با داشتن امکانات پذیرایی مسافرین و همچنین اختلاف دمای حدود ۱۰ درجه سانتیگراد نسبت به پای کوه در ماه های گرم سال فضای دلنشین و خاطره انگیزی را برای گردشگران خواهد داشت.

تله کابین نمک آبرود خط یک :

تله کابین نمک آبرود دارای ۴۲ کابین ۴ نفره می باشد که با سرعت ۳ متر بر ثانیه مسیر ۲۱۰۰ متری را کمتر از ۱۲ دقیقه طی می کند. ارتفاع دکل تله کابین بین ۴ الی ۴۹ متر متغیر است. متوسط جابجایی مسافرین در طول سال با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی منطقه و همچنین ایام تعطیل سال متفاوت بوده بطوری که در ایام غیر تعطیل بین ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ (نفر در روز) و در ایام تعطیل بین ۲۵۰۰ الی ۳۵۰۰ (نفر در روز) متغیر است.

ساعات کار تله کابین نمک آبرود : شروع کار تله کابین نمک آبرود با توجه به حجم مسافران از ساعت ۸ الی ۲۳ ادامه می یابد که در قبال فروش بلیط و محاسبه تقریبی هر ساعت ۳۰۰ نفر، امکان اتمام بلیط در روزهای تعطیل سال به لحاط حجم زیاد مسافران تا قبل از ظهر وجود دارد.

ویژگی های تله کابین نمک آبرود در نوع خود در بین شرکت های دیگر داخلی و خارجی به لحاظ نگهداری و سرویس دهی موجود مورد توجه قرار گرفته است بطوری که امنیت مسافران در اولویت کار قرار داده است. خط تله کابین جهت امنیت بیشتر هر روز بازبینی شده و کلیه تعمیرات و یا تعویض قطعات بصورت روزانه و یا سالانه (تعویض چرخ های دکل، لاستیک های دکل، بلبرینگ ها و … ) انجام می شود.

لازم به ذکر است که تا کنون هیچگونه حادثه ای در تله کابین اتفاق نیفتاده است و در صورت قطع برق، یک دستگاه ژنراتور و یک موتور برق اضطراری عملیات تخلیه خط را انجام می دهد.  کلیه سیستم ها بطور اتوماتیک نواقص و اشکالات سیستم را ردیابی و آن را به اطلاع کارشناس مربوطه می رسانند و از این رو تله کابین دارای امنیت کامل است. اگر هنگام انتقال مسافر قرقره کابین از روی کابل خارج شود توسط سیستم بطور خودکار کابین می ایستد و هشدار به متصدی سیستم داده خواهد شد.

تله کابین نمک آبرود خط دو :

طول این خط 1700 متـر و سـرعت دستـگاه 6 متر در ثانیه گردشگران را به قله بکر و دست نخورده دیوحمام منتقل می کند. قله دیوحمام با غارهای طبیعی در ارتفـاع 700 متـراز سطـح دریا و با چشم اندازی بی نظیر عـلاوه بر برخـورداری از امکانات رفاهی و بهـداشتی مناسب، محیطـی دل انگیز و به یادمـاندنی را بـرای گردشـگران فراهم می آورد. این خط با 35 دستگاه کابین فایبرگلاس 6 نفره توانایی حمل روزانه 8000 گردشگر را داراست.

نمک آبرود امکانات بسیاری برای گردشگران دارد برای اطلاع بیشتر از جاذبه های گردشگری نمک آبرود همچون پیست دوچرخه سواری، اسکیت، مجموعه پرواز، سورتمه، سینما چهاربعدی و... به لینک شهرک نمک آبرود بروید

منبع:مکانبین

جهت مشاهده تورهای طبیعت گردی یک روزه و چند روزه اینجا کیلیک نمایید.

برچسب ها :
تله کابین نمک آبرودتله کابین نمک آبرود کجاستتله کابین چالوسجاذبه های توریستی نمک آبرودجاذبه های گردشگری نمک آبرودقیمت بلیط تله کابین

جاذبه گردشگری پارک جنگلی نمک آبرودجاذبه کلاردشت

های تورینگ : بانگ گردشگری و تورهای داخلی و خارجی